Dar Univerzitnej nemocnici Martin

Publikované: 9. 4. 2020

S radosťou môžeme oznámiť, že 7.apríla 2020 Rotary Club Martin za prítomnosti jeho prezidenta, Ing. René Guráňa, odovzdal Univerzitnej nemocnici Martin dar v podobe generátora ozónu. Riaditeľ nemocnice, MUDr. Dušan Krkoška, PhD., MBA, sa tento generátor rozhodol prideliť do pavilónu č.5, ktorý je vyčlenený pre pacientov s koronavírusom.

Okrem toho bolo nemocnici darovaných aj 200 ks ochranných štítov, ktoré nemocnici odovzdal Ing. Martin Štěpánek, MBA, konateľ spoločnosti KraussMaffei, ktorá štíty vyrába, a zároveň člen Rotary Club Martin. Riaditeľ nemocnice nechal ochranné štíty hneď vyskúšať zdravotníkom, ktorí regulovali vstup do nemocnice. Vyjadrili sa pochvalne a pán riaditeľ sa vyslovil, že takých štítov budú potrebovať určite ešte viac.

Samotnému odovzdávaniu darov predchádzala aj prezentácia výroby ochranných štítov primátorovi mesta Martin, Prof. MUDr. Jánovi Dankovi, CSc., a médiám priamo v spoločnosti KraussMaffei, ktorej konateľ sa snaží masovo zabezpečiť ochranné prostriedky pre Slovensko.
Týmto ďakujeme všetkým, ktorí sa na príprave a realizácii tohto projektu podieľali.

Odovzdanie daru Univerzitnej nemocnici v Martine
spôsob výroby ochranných štítov v spoločnosti Kraussmaffei

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *