Spolupráca firiem Kraussmaffei Technologies a I-Industry na výrobe medicínskych ochranných štítov

Publikované: 3. 4. 2020

Firma Kraussmaffei Technologies, lokalizovaná v priemyselnej zóne v Sučanoch pri Martine, sa zaoberá výrobou strojov pre spracovanie plastov-  hydraulických a elektrických vstrekovacích lisov. Firma zamestnáva aktuálne približne 600 zamestnancov a patrí k najväčším zamestnávateľom v regióne Turiec.

Zameranie firmy na plastárenský priemysel, lokálne inžinieringové kapacity, expertné know- how a aktuálne uvoľnenie kapacít bolo v danom období vhodným predpokladom pre začatie spolupráce na zaujímavých projektoch.

Jedným takýmto projektom bola aj iniciatíva p. Kováčika, z firmy I-Industry zo Zvolena, ktorý oslovil firmu Kraussmaffei Technologies s možnosťou spolupráce na výrobe medicínskych ochranných štítov. Doterajšia výroba plastových komponentov štítov, pomocou technológie 3D tlače, sa z dôvodu stúpajúceho dopytu, ukázala ako malo efektívna, preto bolo ideálnym riešením, použiť technológiu vstrekovania plastov. Pri danom produkte je možné touto technológiou dosiahnuť mnohonásobne vyššiu produkciu- aktuálne zhruba 4300 ks / deň na jednom vstrekovacom lise.

Spomenutá spolupráca je jedným zo zdarných pionierskych projektov, kde je potrebné oceniť, ako efektívne dokážu firmy, za dobrým účelom, navzájom spolupracovať a ako rýchlo je možné, pri správnej organizácii, pretaviť nápad do reálnej realizácie.

Obr. 3 – Jeden z pripravených strojov na produkciu komponentov pre štíty- elektromechanický vstrekovací lis rady PX160-750

Máte podobný nápad, alebo dopyt? Mate produkt, ktorý potrebujete vyrábať a chýba Vám technológia, výrobné kapacity alebo know- how v oblasti technológie spracovania plastov? Kontaktujte nás prosím pomocou kontaktného formulára.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *